Červen 2011

Evoluce- aneb který dinosaurus může být ve zverimexu?

29. června 2011 v 15:42 Různé
Dinosauři mají více společného s ptáky, než s dnešními plazy! Toto řekl Alan Grant ve filmu Jurský park. Kde mají tito dinosauři příbuzné? Podívejte se pořádně!
Dilophosaurus a kakadu
Maiasaura a kachna. ( Kachna by mohla být i jiný KACHNOZOBÝ DINOSAURUS)


" NENÍ VYLOUČENO ŽE SE VĚTŠINA DRUHŮ TAKHLE VYVINULA" ALAN GRANTTyranosaurus versus spinosaurus

29. června 2011 v 15:26 Zajímavé duely
Tyranosaurus

Na délku 12,8 metrů.

Spinosaurus

Na délku 17,4 metrů ( rekordní velikost )

Většinou asi budete znát rvačku mezi spinosaurem a tyranosaurem v Jurském parku III. Dopadne to vítězstvím spinosaura tak že t-rexovi zlomí vaz.

V druhém duelu vítězí zase tyranosaurus. Toto video většina z vás asi znát nebude.

JAK BY TO DOPADLO KDYBY SE STŘETLI DOOPRAVDY?
Spinosaurus by svou velikostí předčil t-rexe, ale i tak by měl tyrannosaurus šanci.

Spinosaurus

29. června 2011 v 15:16 Dinosauři
Spinosaurus ("Trnitý ještěr") byl obrovským masožravým dinosaurem (teropodem), který žil na území dnešní severní Afriky v křídových periodách albu a cenomanu před asi 95-93 miliony let. V současnosti je považován za největšího známého dravého dinosaura.

Tyranosaurus rex

29. června 2011 v 15:12 Dinosauři
Tyrannosaurus rex ("tyranský, královský ještěr") byl jedním z největších masožravých dinosaurů(theropodů) a zároveň jedním z největších suchozemských predátorů všech dob. Přesto, že ztratil primát největšího dravého dinosaura, svou tělesnou stavbou patřil k nejmohutnějším a nejnebezpečnějším. Žil před asi 68-65 miliony let (na konci křídové periody druhohorní éry) na území celého západu dnešních Spojených států amerických. Nedávný nález však ukazuje na fakt, že tento rod mohl jiným druhem existovat již o několik milionů let dříve. Dnes je tento druh zřejmě nejznámějším dinosaurem vůbec.

Zdroj: Wikipedia

Tyranosaurus v dinoparku

Jurský park III.

29. června 2011 v 15:01 Jurský park III
Doktor Grant, paleontolog světového jména, se i nadále věnuje studiu dinosaurů. Právě se mu podařilo prokázat, že velociraptoři disponovali vysokou inteligencí a schopností vzájemné komunikace. Ale na otřesná osobní setkání s pravěkou faunou se snaží zapomenout. Závratná finanční nabídka manželů Kirbyových, kteří se chtějí proletět nad Isla Sorna (někdejším genetickým zázemím, jež mělo plynule zásobovat živými exponáty jedinečné ZOO zvané, Jurský park) způsobí, že se spolu se svým asistentem stane jejich odborným průvodcem. Když však letadlo zamíří na přistání, pochopí svůj omyl. Ti dva - nepříliš bohatí, rozvedení partneři - právě na Isla Sorna ztratili čtrnáctiletého syna a jsou odhodláni ho zachránit stůj co stůj. Nepochybně i proto, že ani v nejmenším netuší, jak strašlivé nebezpečí a krvavé dobrodružství na ně čeká. Někdejší základna Jurského parku je v troskách, ale dinosaurům se tu daří a člověk je pro ně nevítaným vetřelcem.

Ztracený svět

29. června 2011 v 14:58 Ztracený svět- Jurský park
Když byl před čtyřmi lety zničen Jurský park, neznamenalo to definitivní konec dinosaurů. Celou dobu totiž existoval druhý utajený ostrov Isla Sorna, na kterém byli dinosauři pěstováni "v divoké přírodě", bez ohrad a dohledu, a odkud byli převáženi na Isla Nublar. Nyní ale posádka výletní lodě nešťastnou náhodou druhý ostrov objevila a je nutno podniknout rozhodné kroky. Proto John Hammond , duchovní otec původního parku, povolává Iana Malcolma a žádá ho, aby vedl novou výpravu, jejímž úkolem bude zdokumentovat život dinosaurů na Isla Sorna (zdá se, že jeho jedinou kvalifikací pro tuto náročnou práci je fakt, že už se jednou s dinosaury setkal a přežil to). Navíc je shodou okolností na ostrově zoologická odbornice Sarah Hardingová , která byla Hammondem vyslána napřed a která má Malcolma částečně motivovat k účasti, protože byla jeho přítelkyní. Kromě toho s výpravou cestuje jako černý pasažér také Malcolmova dcerka. Záhy po doplutí na ostrov Malcolmův tým zjistí, že mají konkurenty: Hammondův zlý synovec Peter Ludlow se vypravil na ostrov s mnohem početnějším a lépe vybaveným týmem (včetně profesionálních lovců), který má dinosaury odchytit a převézt do San Diega, kde mají být vystaveni v zoologické zahradě. Ať už to dopadne jakkoliv, je jasné, že dinosauři budou mít co žrát

Odchyt dinosaurů

Jurský park

29. června 2011 v 14:55 Jurský park
Po fantastickém nálezu miliony let starých D.N.A. se pokusí skupina ambiciózních vědců vytvořit přírodní park s žijícími prehistorickými zvířaty na vzdáleném liduprázdném ostrově. Celý projekt podporuje milionář John Hammond , který těsně před otevřením Jurského parku pro veřejnost pozve na jeho návštěvu svá dvě vnoučata, známého paleontologa s jeho přítelkyní a další odborníky. Průběh jejich klidné návštěvy se rychle změní v noční můru poté, co jeden ze zaměstnanců v naději na tučný zisk od konkurence ukradne embrya dinosaurů. Aby snadno unikl z parku, vypne bezpečnostní systémy a tím i elektřinou napájený plot ohrazující celý Jurský park. Dinosauři se dostávají do volné přírody a souboj lidí s druhohorními obludami začíná.

Samice tyrnosaura rexe mezi auty